تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تبریز (پیرمحمدی) 09143063014
مکالمه ،گرامر ، تقویتی و کنکور MHLE- EPT- MSRT-TOEFL- IELTS - YDS
درباره وبلاگ


تدریس خصوصی زبان انگلیسی توسط استاد پیرمحمدی به شکل حضوری و آنلاین
دبیرستان تا دکترا
تقویتی - کنکور - مکالمه
برگزاری دوره های فشرده و عادی
برگزاری دوره های ویژه برای امتحاناتMHLE- YDS MSRT - IELTS - TOEFL , EPT
برگزاری کلاس های ویژه برای رفع اشکال - تقویت بنیه دانش آموزان قبل از امتحان و کنکور
برگزاری کلاس به شکل آنلاین و حضوری
برای مشاوره رایگان با این شماره تماس بگیرید
09143063014 (واتس اپ)
09339836199
آدرس اینستاگرام :
rpirmohammadi
وبسایت استاد پیرمحمدی :
www.rpirmohammadi.ir
زبان انگلیسی را از اساتید دانشگاه بیاموزید
آموزش واقعی آنلاین را با ما تجربه کنید

مدیر وبلاگ : رسول پیرمحمدی
مطالب اخیر
نویسندگان


منابع بسیار زیادی برای تافل آی بی تی وجود داره که گاهی آدم برای انتخابشون به شک میفته و نمی دونه کدام را انتخاب کنه تا به نمره مطلوب برسه در ادامه به بررسی معروفترین کتاب ها در ایران می پردازم. اساتید مجرب قبل از معرفی منابع از شما یک آزمون تعیین سطح می گیرند و بر اساس میزان اطلاعات و آمادگی شما یک یا چندتا از این کتاب هارو به شما معرفی می کنند.
خدمت دوستان جوان علاقمند عرض کنم که قبل از هر اقدامی باید با متخصص آن حوزه مشورت شود. بسیاری از دوستان حتی متاسفانه تفاوت آزمون ها را نیز نمی دانند. مثلا بعضی از دانشجویان بنده حتی تا قبل از ثبت نام تفاوت بین تافل اینترنتی و کاغذی را نمی دانستند. و حتی بعضی ها برای فرار از بخش دشوار speaking آزمون آیلتس به سراغ تافل می رفتند و خیال می کردند که تافل اینترنتی این بخش را ندارد. لذا پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به تهیه این کتب و ثبت نام در آزمون با یکی از اساتید کاربلد مشورت شود.

   سایت استاد پیرمحمدی : www.rpirmohammadi.ir

کتاب لانگمن :به آسانترین کتاب تافل معروف است و به کسانی پیشنهاد میشه که مدت زیادی از زبان دور بودند و برای آشنایی با آزمون تافل منبع مناسبی است.

کتاب دلتا: کتاب معروفی است که معمولا همه با زبان متوسط از این کتاب شروع می کنند البته فقط توصیه میشه از متن ها ریدینگ و لسنینگ آن شروع کنید و با استفاده از درسنامه و نکات با سوالات تافل در قسمت رایتینگ و اسپیکینگ آشنا بشید.

کتاب بارونز: یکی از مجموعه های معروف برای تافل می باشد که سطح آن بالاتر از دو کتاب لانگمن و دلتا است بیشتر تست های جامع آن مخصوصا لسنینگ و بعد هم تا حدودی ریدینگ برای آزمون توصیه می شود (نیاز به خرید کتاب نیست و فقط سی دی کافی است) ولی در صورتی که زمان دارید تست های لسنینگ و ریدینگ آن را هم می توانید بررسی کنید (قسمت آموزشی). البته تست های رایتینگ و اسپیکینگ آن مانند اکثر کتاب ها به هیچ وجه استاندارد نیست (به نظرم در صورت داشتن وقت خیلی اضافه آن ها را بررسی کنید).

کتاب کمبریج: کتاب کمبریج هم جز منابع توصیه شده می باشد البته چون معمولا وقت نمی کنید فقط تست های جامع آن (هفت دوره) توصیه می شود که از سطح امتحان کمی بالاتر است البته مانند سایر کتاب ها فقط ریدینگ و لسنینگ آن استاندارد است و دو مهارت دیگه فقط وقت شما را بی مورد می گیرد پس وقتتون را با تمرین های نامربوط این کتاب ها از دست ندهید.

مجموعه نوت فول: در تمام این منابع غیر رسمی فقط تمرینات این مجموعه برای رایتینگ و اسپیکینگ مناسب می باشد (تازه جواب هم دارد) و به شما پیشنهاد می کنم بعد از آشنایی با شیوه سوالات فقط به سوالات نوت فول در این دو مهارت پاسخ بدین حتی وقتی دارین تستای جامع کتاب های دیگر را می زنید. در ضمن دو بخش دیگر نوت فول یعنی ریدینگ و لسنینگ آن تفاوتی با سایر مجموعه ها ندارد.

سوالات اصلی تافل (TPO): سی مجموعه سولات اصلی تافل که باید بعد از آشنایی اولیه با سوالات حتما حتما حتما به این سوالات پاسخ بدین این سوالات که سوالات آزمون های گذشته بوده اند همگی استانداردند و کاملا توصیه میشه تمام کلمات نا آشنا آن را حفظ کنید ولی باز هم تاکید می شود این منبع را حتما در ماه های آخر بررسی کنید در ضمن کتاب آفیشیال گاید هم همین ویژگی را دارد البته سوالات آن کمتر و خیلی قدیمی تر (به همین علت آسانتر از آزمون واقعی که این روزا برگزار میشه) است.

کتاب کاپلان:  مجموعه ای است که بیشتر پیشنهاد میشه از تست های جامعش (چهار دوره) استفاده کنید و جز مجموعه های خیلی سخت محسوب میشه و مانند کتاب های دیگر بهتر فقط از لسنینگ و ریدینگ آن استفاده کنید.

کتاب تامسون: این کتاب هم از منابع با سطح بالا شناخته میشه که در ایران هر مهارت بصورت یک کتاب چاپ میشه و در صورتی که وقت داشته باشین تمرین های آموزشی زیاد و متنوعی داره (مانند دلتا تمریناتش آموزش محوره ولی از سطح بالاتری برخوردار است) در ضمن معمولا کسی را ندیدم از این کتاب ناراضی باشه. این کتاب آزمون جامعم داره که باید از اینترنت دانلود کنید.

کتاب آکسفورد: این کتاب  آموزش رایتینگ و اسپیکینگش خوبه ولی در کل بیش از حد سخته و سوالات لسنینگش خیلی نکته دارد پس به نظرم وقتی باید به این کتاب مراجعه کنید که خیلی زمان اضافی داشته باشید و سطحتون خیلی بالا باشه.

کتاب مسترینگ: این کتاب  لسنینگ های خوبی داره همچنین سوالاتش در بخش های اسپیکینگ و لسنینگ شبیهتر (نسبت به سایر آزمون ها) به آزمون اصلی هست (البته باز هم غیر استاندارد).


شاید بخش ریدینگ و لسنینگ کتاب های مختلف هم غیر استاندارد باشند و یا خیلی خیلی سخت و حتی با سرعت بالا و لهجه های عجیب ولی وقتی شما به سخت عادت کنید سوالات آزمون را راحتتر جواب میدید پس هیچ وقت از خواندن و گوش دادن ضرر نمی کنید بعدم باید به این نکته اشاره کنم که اکثر کتاب ها معمولا قدیمی هستند و زیاد فرقی نمی کنه از کدام استفاده کنید ولی خوب معمولا بهتر آدم از سخت شروع نکنه و کم کم سطحش را بالا ببره. مجدد تاکید می کنم فکر نکنید کتاب ها معجزه می کنند همچنین همان طور که متوجه شدید هیچ کدام از کتاب ها برای دو مهارت صحبت کردن و نوشتن استاندارد نیستند.

اگر سطح متوسطی دارید:

ابتدا از دلتا شروع کنید و تمرین های لسنینگ و ردینگ آن را کامل بررسی کنید و با استفاده از درسنامه با شیوه سوالات اسپیکینگ و رایتینگ آشنا بشید (حتی می تونید به سوالات هم گوش بدید) سپس برای تمرین بیشتر از کتاب های بارونز و کمبریج استفاده کنید (سوالات ریدینگ و لسنینگ آزمون های جامع) و در این بین هم خواندن نوت فول را برای دو مهارت آخر شروع کنید و تمرین های آن را حل کنید و در صورت داشتن وقت تمرین های کتاب های دیگر را بررسی کنید و بعد از رسیدن به آمادگی اولیه و مناسب سوالات تی پی اُ ها را بطور کامل بررسی کنید توجه کنید بهترین منبع همین تی پی اُ هاست و سایر کتاب ها بخاطر این توصیه میشه که شما با تمرین و دانش کافی به سوالات تی پی اُ برسید تا سوالات تی پی اُ نسوزند پس هر وقت فهمیدید به سطح مناسب رسیدید وقت خود را با کتاب های مختلف غیر استاندارد تلف نکنید.
بخش دوم معرفی منابع :


منابع لازم برای آمادگی در آزمون تافل بسیار متنوع و زیاد هستند . بخصوص برای iBT تعداد منابع بیشتر از pbt می باشد . در زیر لیستی از این منابع تهیه شده است . لازم به ذکر است که برای iBT چند نمونه نرم افزار شبیه ساز آزمون از طرف منتشر کنندگان مطرح کتب تافل ( Barron’s ، Kaplan ، Cambridge ، ETS ، Longman ) ساخته شده که این نرم افرازها به دلیل شباهت زیاد به محیط آزمون اصلی و تفاوت تست زدن بر روی کاغذ و پشت کامپیوتر ، به شدت توصیه می شوند .

 • North Star building skills for the TOEFL iBT » High Intermediate  :

برای كسانی كه تا به حال آزمون تافل نداده اند و اخیرا كتابهایی مانند New Interchange‌یا Top Notch را به پایان رسانده اند شروع خوبی خواهد بود. این كتاب مروری بر مهارت های آزمون دارد و میتوان آن را قبل از كتاب لانگم مطالعه نمود .

 • Longman TOEFL iBT :

از جمله منابع مفید برای آزمون تافل بخصوص برای شروع و یا افرادی با سطح زبان نه چندان بالا می باشد. سطح سوالات آن از آزمون واقعی پایین تر است.یكی از قابلیت های خوب این كتاب داشتن نرم افزار شبیه سازی شده ی آزمون تافل می باشد.اگر شخص تمایل به حضور در كلاس های تافل نداشته باشد این كتاب بهترین مرجع برای آغاز آموزش شیوه ی پرسش ها در آزمون می باشد.

 • Delta's Key to the Next Generation TOEFL Test » Advanced Skill Practice for the iBT :

دارای آموزش بخش به بخش مهارت های لازم جهت آمادگی آزمون است. این کتاب عموماً از کتاب Barron's ساده تر و از Longman سخت تر تلقی می شود.میتوان به جرات گفت این كتاب یكی از مهمترین رفرنس های توصیه شده است و مطالعه ی دقیق آن دانش خوبی در مورد علوم مورد سوال در تافل در اختیار خواننده قرار می دهد .

 • Barron's How to Prepare for the TOEFL :

از جمله معروف ترین منابع این امتحان است که دارای بخش آموزش مهارت های مختلف و تست های فراوان است.مهارت های آموزش داده شده در این كتاب با كتاب دلتا متفاوت است. به این صورت كه در این كتاب بیشتر نویسنده بر روی تقویت مهارت هایی مانند نت برداری ، تشخیص ایده ی اصلی ، و....كار میكند در صورتیكه در كتاب دلتا شما دقیقا با سوالاتی كه در آزمون دیده خواهد شد از قبل آشنا میشوید.در اصل كتاب باروزن دو بخش داری. یك بخش شامل آموزش مهارت های گفته شده و بخش دوم 7 سری كامل آزمون های تافل می باشد. از مزایای دیگر این كتاب نرم افزار شبیه سازی شده ی آن است كه میتوانید 7تست های كامل را در آن پیگیری نمایید. سطح امتحان واقعی تا حدودی نزدیک به تست های این کتاب می باشد. قسمت شنیداری این كتاب نسبت به منابع دیگر قویتر بوده و بشدت توصیه میشود.

 • ETS Official Guide to iBT TOEFL :

اگرچه تست های این کتاب کمی ساده تر از آزمون واقعی هستند، اما از نظر نوع سوالات شبیه آزمون واقعی می باشند. نظرات نمره دهندگان ETS به نمونه های واقعی writing و speaking داوطلبان بسیار آموزنده است.این كتاب نیز دارای نرم افزار شبیه سازی شده می باشد.

 • Mastering skills For The TOEFL iBT :

كتابی بسیار خوب با تمرینات بسیار در 4 مهارت مورد نیاز می باشد. تمرینات شنیداری این كتاب میتواند گامی مفید در جهت تقویت مهارت شنیداری شما باشد. اگر تا روز آزمون فرصت زیادی دارید از بخش شنیداری این كتاب چشم پوشی نكنید.

 • Cambridge Preparation for the TOEFL :

كتاب كمبریج از نظر ساختار و رویكرد آموزشی بسیار به دلتا شبیه می باشد. لذا كسی كه دلتا را آموزش دیده بهتر است از تستهای كامل نرم افزار شبیه سازی شده ی كمبریج كه بسیار توصیه شده است استفاده نماید. نرم افزار شامل 7 دوره تست های كامل است كه شما را با محیط آزمون آشنا میسازد.

 • The Complete Guide To The TOEFL Test,iBT Edition :

این كتاب به كتاب تامسون معروف می باشد و برای كسانی كه به زمان زیادی تا آزمون دارند و به دنبال ممارست بیشتر هستند مرجع مناسبی است.

 • KAPLAN Internet-Based TOEFL :

كاپلان یكی دیگر از مراجع بنام این آزمون است. موردی كه اكثرا در باب این كتاب اشاره میگردد این است كه سطح این كتاب كمی از آزمون اصلی دشوار تر است. در كنار آن یك نرم افزار شبیه سازی شده وجود دارد كه دارای 4 دوره تست های كامل می باشد. شما میتوانید برای ممارست بیشتر از این نرم افزار بهره ببرید.

»»» اگر به دنبال یك كتاب خوب در زمینه ی نوشتار می گردید می توانید با كتاب های زیر شروع كنید :

 • How To prepares For The TOEFL ESSAY :

این كتاب از انتشارات بارونز بوده و فقط به قسمت Independent آزمون می پردازد. شما قادر خواهید بود 185 انشاء در موضوعات مختلف در انتهای آن بیابید.

 • Writing For The TOEFL iBT :

این كتاب پس از كتاب بالا منتشر شد و قسمت Integrated ‌را نیز در بر دارد.اگر این كتاب را تهیه نمایید نیازی به تهییه ی كتاب بالا نیست چون آن را پوشش می دهد .

 • Answers to all TOEFL Essay Questions :

این كتاب در مورد رایتینگ بسیار مفید بوده و دارای 450 انشا می باشد. با مطالعه ی دقیق آن شما قارد خواهید بود با ساختار انشا نویسی در این آزمون به صورت تجربی آشنا شوید.

»»» اگر بخواهیم به تعدادی از كتاب های لغت برتر جهت این آزمون اشاره كنیم :

 • 400Must-Have Words For The TOEFL :

مزیت این كتاب این است كه لغات را دسته بندی كرده و این قابلیت به خواننده كمك میكند تا با سرعت بالاتری آنهارا فراگیرد .

 • 504 Absolutely Essential Words :

این كتاب یكی از مراجع مهم در زمینه ی لغت می باشد .

 • ( Essential Words for the Toefl( Barron's :

این کتاب مرجع اصلی لغات آزمون تافل است و خواندن آن بسیار توصیه می شود . در این كتاب شما قادر هستید بخش های مختلف یك لغت را نیز بخاطر بسپارید .

»»» در كل برای تافل منابع بی شماری موجود است .اما آنچه كه پیشتر گفته شد بهترین مراجع برای كسب نمره ی بالا هستند . اگر زمانتان محدود است در انتخاب منابع دقت نمایید. برخی از منابع دیگر عبارتند از :

 • 1 . TOEFL Vocabulary Test
 • 2 . Power 3000 TOEFL Test CDROM Grammar Review
 • 3 . TOEFL e-Books
 • 4 . Focus On Grammar
 • 5 . Essential Grammar in Use Study Guide .
 • 6 . Useful English Learning e-Books
 • 7 . TOEFL Exams 1995-2005 .
 • 8 . TOEFL POWER PREP .
 • 9 . The Heinemann TOEFL Preparation Courseنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
1394/06/30 15:50
واقعا مرسییییییییی


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic